W jaki sposób działa lokalizator TK108 (108B)

W jaki sposób działa lokalizator GPS TK-108 (108B)?

Lokalizator GPS 108 posiada dwa tryby pracy:

1. Tryb SMS.

Jest to najprostsza forma komunikacji z urządzeniem. Po tym jak naładujemy lokalizator wystarczy umieścić w nim kartę SIM dowolnego operatora bez zabezpieczenia PIN i zadzwonić na numer tej karty. Po kilku sygnałach połączenie zostanie przerwane a my otrzymamy SMS-a z lokalizatora informującego Nas o swoim położeniu. W smsie zawarty będzie również aktywny link do mapy Google, który po kliknięciu w smartphonie otworzy ją i wskaże miejsce położenia lokalizatora.

Po wysłaniu odpowiednich komend do lokalizatora może on sam cyklicznie w określonym przez Nas czasie przesyłać informacje o swoim położeniu. W trybie SMS możliwe jest również korzystanie z różnych funkcji, które opisane zostały w artykule – „Funkcje lokalizatora TK-108B”. Funkcje te to między innymi:

  • Wirtualne ogrodzenie
  • Powiadomienie o ruchu
  • Informacja o przekroczeniu zdefiniowanej maksymalnej prędkości
  • Powiadomienie o niskim stanie naładowania akumulatora
  • Informacja o zdjęciu urządzenia wykryte przez czujnik antysabotażowy

Z powodzeniem możemy również definiować sposób detekcji ruchu oraz wstrząsów czy też ustawić harmonogram, według którego urządzenie ma przesyłać nam za pośrednictwem smsów informację o swojej lokalizacji. W trybie SMS możemy tak naprawdę korzystać z każdej funkcji lokalizatora jednak odbiór informacji odbywa się poprzez wiadomości SMS a nie jak w przypadku trybu GPRS przez platformę online. Lokalizator GPS TK-108 posiada również mogąca się przydać użytkownikom funkcje przekazywania wiadomości sms. Dzięki niej poprzez zdefiniowany numer administracyjny użytkownik może sprawdzić ilość środków na koncie karty SIM bądź ją doładować.

Lokalizator TK108B bez konfiguracji. Do użytku w trybie SMS oraz dla użytkowników zaawansowanych mogą Państwo zakupić w sklepie SpyDevice.

2. Tryb GPRS

Jest to tryb, który do poprawnego działania wymaga odpowiedniej konfiguracji urządzenia. Przed jego użyciem należy znaleźć odpowiedni serwer (płatny bądź bezpłatny) i zapisać jego adres w pamięci lokalizatora. Dodatkowo należy ustawić odpowiedni APN, częstotliwość lokalizacji i oczywiście włączyć wspomniany tryb GPRS. Po zapisaniu wszystkich parametrów urządzenie zacznie przesyłać informacje o swoim położeniu na wcześniej zdefiniowany serwer. Każdy serwer również wymagać będzie podania szeregu informacji, które w odpowiedni sposób rozpoznają lokalizator i zaczną oznaczać położenie lokalizatora na mapie.

Serwery różnią się od siebie w związku, z czym nie będziemy opisywać jak wygląda jego obsługa. Z pewnością przy dobrych serwerach jest ona prosta i intuicyjna. Poza wskazywaniem aktualnego położenia serwery bardzo często umożliwiają odczyt historii przejazdów, postojów czy wcześniej zdefiniowanych alarmów. Do lepszych serwerów często oferowane jest oprogramowanie umożliwiające łatwiejsza obsługę lokalizatora poprzez urządzenia mobilne z oprogramowaniem Android czy też iOS. Zalecamy korzystanie z tego trybu każdemu użytkownikowi a w szczególności tym, którym zależy na odczycie historii lokalizacji i śledzeniu pojazdów na żywo. Mimo że konfiguracja lokalizatora umożliwiająca mu działanie z platformą online nie wymaga specjalistycznej wiedzy zalecamy, aby jego konfigurację przeprowadzała osoba doświadczona. Jeśli nie przeprowadzali Państwo wcześniej takiej konfiguracji polecamy zakup już wcześniej zaprogramowanego lokalizatora.

Lokalizator TK-108B z konfiguracją i platformą online mogą Państwo zakupić w sklepie SpyDevice.pl

DetektywiTrap.pl - Biuro Detektywistyczne Trap - Marcin Dalecki

Autor: Biuro detektywistyczne TRAP Biuro detektywistyczne Trap działa na podstawie licencji detektywa nr. 0002155 oraz na podstawie wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerem RD-126/2017