Lokalizator TK108B - najważniejsze cechy oraz funkcje

Lokalizator TK-108B najważniejsze cechy oraz funkcje

Przyszedł czas na obecnie (2020r.) naszego lidera spośród lokalizatorów. Niekwestionowanym liderem od ponad 2 lat jest w naszym przekonaniu lokalizator GPS TK-108B (TK-108), który znaleźć możemy również pod symbolami TK-108 czy po prostu 108. Chcąc opisać funkcje tego lokalizatora skupimy się na najbardziej rozbudowanym modelu 108B, który sprzedawany jest między innymi w naszym sklepie SpyDevice. Powiemy również, czym różni się od podstawowej wersji lokalizatora 108. Ponieważ chcemy skupić się na wszystkich funkcjach urządzenia w pierwszej kolejności opiszemy te najbardziej przydatne a w dalszej kolejności wszystkie pozostałe dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się wszystkich szczegółów odnośnie lokalizatora.

Zasilanie i czas pracy:

Zdecydowanie największym atutem tego lokalizatora jest duży akumulator ukryty w kompaktowej obudowie. 10000 mAh w połączeniu z oszczędzaniem energii i odpowiednią konfiguracją przygotowaną przez naszych specjalistów umożliwia na swobodną pracę z tym lokalizatorem nawet przez 3 miesiące. Z pewnością wiele osób, firm, detektywów i służb doceni ten fakt. Lokalizator 108 może oczywiście działać o wiele dłużej jednak przy pewnych ograniczeniach. 7 lat pracy w trybie harmonogramu, dzięki któremu można zabezpieczyć dowolny pojazd, maszynę czy też towar przed kradzieżą robi ogromne wrażenie.

Wielkość lokalizatora:

Gabaryty lokalizatora z pewnością nie są najmniejsze 106 mm x 63 mm x 37.5 mm to w sumie taka mała cegiełka, której nie schowamy niepostrzeżenie dziecku w plecaku czy też żonie w torbie;) (od tego są inne lokalizatory), ale z pewnością schowany go w większości pojazdów. Co ważne przy tak dużym akumulatorze jest on i tak jednym z najmniejszych lokalizatorów o tak długim czasie pracy

Wodoodporna obudowa:

Urządzenie posiada klasę szczelności o normie IP66, co oznacza, że jest ono odporne na wnikanie pyłu a także chronione przed silnymi strumieniami wody lub zalewanie falą z dowolnego kierunku. Dzięki temu lokalizator nie musi być zabezpieczany w żaden dodatkowy sposób.

Cena:

W Internecie można natknąć się na wiele ofert z lokalizatorem TK-108 czy też TK-108B, niestety nigdy nie mamy pewności czy otrzymujemy lokalizator firmy Coban czy może marną imitacje. Niestety obudowy wyglądają identycznie, więc kupujący skuszony ofertą taniego lokalizatora może poczuć się zawiedziony tym produktem, jeśli nie trafi na ten oryginalny. Z tego powodu zapraszamy do zakupów w naszym sklepie lub innych dystrybutorów firmy Coban. Cena powinna oscylować w przedziale 450 – 550 zł, co według naszej opinii jest rewelacyjną ceną jak na tak duże możliwości. Wcześniej korzystaliśmy z lokalizatora BOND, który kosztował około 2000 zł a i tak naszym zdaniem nie oferował tak wielu funkcji jak ten niepozorny lokalizator.

Czujnik antysabotażowy:

Bardzo fajną funkcja lokalizatora 108 jest czujnik antysabotażowy. Po odpowiednim skonfigurowaniu urządzenia lokalizator poinformuje wcześniej zdefiniowany numer o tym, że lokalizator został zdemontowany. Opcja ta jest przydatna wszystkim użytkownikom, którzy obawiają się, że urządzenie może odpaść z przytwierdzonej powierzchni lub zostać zdjęte przez osoby niepowołane.

Wbudowany magnes neodymowy:

Lokalizator TK-108 posiada wbudowany w obudowę magnes neodymowy. Dzięki temu nie musimy martwić się o dodatkowe obudowy z takimi magnesami bądź mocowanie magnesów do obudowy lokalizatora. Aby zamontować lokalizator należy znaleźć metalową część o powierzchni 10 x 6 cm np. karoserii pojazdu lub maszyny. Pamiętajmy, że powierzchnia ta musi być płaska, aby mieć pewność, że urządzenie nie odpadnie np. w czasie jazdy po nierównym terenie. Urządzenie nie odpadnie nawet przy bardzo mocnych wstrząsach, jeśli zostanie poprawnie zamontowane. Jeśli macie Państwo problem ze znalezieniem takiej powierzchni polecamy inny typ montażu lub zastosowanie mniejszego lokalizatora z naszej oferty, który potrzebuje mniejszej powierzchni styku do poprawnego i mocnego montażu poprzez magnes.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Dzięki pełnej instrukcji lokalizator można skonfigurować w sposób bezpieczny dla jego użytkownika. Odpowiednia konfiguracja wykonywana np. przez sklep SpyDevice sprawia, że wskazanie właściciela lokalizatora i odczytu danych jest niemożliwe dla osób trzecich.

Harmonogram:

Rozwiązanie zaczerpnięte z urządzeń profesjonalnych, które daje ogrom możliwości w jego konfiguracji. Dzięki zastosowaniu tej funkcji urządzenie można skonfigurować do pracy o określonych godzinach w określonych dniach lub nawet uśpić jego pracę na dłuższy czas. Opracowane przez Nasz zespół konfiguracje stosowane są między innymi do zabezpieczania pojazdów przed kradzieżą. Warto wspomnieć, że odpowiednio skonfigurowany i ukryty lokalizator w bardzo dobry sposób zabezpiecza pojazdy, maszyny czy też towary przed złodziejami, którzy nawet przy użyciu profesjonalnych wykrywaczy GPS nie będą w stanie go wykryć.

Powiadomienie o ruchu:

Po tym jak lokalizator pozostaje w spoczynku od 3 do 10 minut istnieje możliwość włączenia alarmu, który powiadomi użytkownika o tym, że pojazd zaczął się poruszać. Funkcja może zostać wykorzystana np. do wykrycia kradzieży pojazdu.

Detekcja ruchu oraz wstrząsów:

Lokalizator GPS 108 wyposażony został w rozwiązania umożliwiające mu wykrycie ruchu oraz wstrząsów. Zastosowanie 3 stopniowej skali umożliwia bardzo dokładne zdefiniowanie zasad pracy lokalizatora i tym samym wydłużenie jego pracy. W zależności od zastosowanych ustawień lokalizator może wyłączać moduły GPS a także GSM w czasie, gdy pozostaje w spoczynku.

Wirtualne ogrodzenie:

Funkcja pozwala określić rejon, po którym powinien poruszać się lokalizator. W momencie, gdy urządzenie opuści wyznaczony obszar lokalizator powiadomi właściciela o tym fakcie. Rozwiązanie to pozwala np. określić, że pojazd może poruszać się jedynie po Warszawie.

Nasłuch otoczenia:

W czasie, gdy lokalizator zamontowany jest w kabinie pojazdu może poza lokalizacją umożliwić nam nasłuch otoczenia. Funkcja ta przydatna jest szczególnie w przypadku, gdy zostanie uruchomiony przycisk SOS ( funkcja dostępna tylko w lokalizatorze 108B). W momencie, gdy użytkownik zostanie powiadomiony przez system sos będzie on mógł uruchomić nasłuch otoczenia i tym samym dowiedzieć się czy np. podróżująca pojazdem osoba nie uległa wypadkowi lub nie została napadnięta.

Definiowanie użytkowników:

Zarówno lokalizator pojazdów TK-108 jak również pozostałe lokalizatory firmy Coban umożliwiają zdefiniowanie konkretnych numerów telefonów, dzięki którym można prowadzić obserwację urządzenia oraz dokonywać zmian w jego ustawieniach. Lokalizator 108 umożliwia zdefiniowanie do 5 takich numerów. Użycie tej funkcji automatycznie odcina dostęp do urządzenia z innych niż przypisane do niego numerów telefonu.

Kontrola prędkości:

Dzięki wykorzystaniu lokalizacji GPS urządzenie jest w stanie określić prędkość, z jaką aktualnie się porusza. Użytkownik może ustawić maksymalną prędkość, z jaką powinien się poruszać np. samochód z zamontowanym lokalizatorem. Jeśli zdefiniowana prędkość zostanie przekroczona właściciel lokalizatora otrzyma powiadomienie. Funkcja ta umożliwi właścicielowi zweryfikować czy silnik pojazdu nie jest zbyt mocno obciążany podczas jazdy.

Powyżej wymieniliśmy wszystkie najbardziej przydatne cechy lokalizatora TK-108 model 108B wyróżnia się od standardowej wersji tym ze posiada dodatkowo złącze do podłączania kabli, które oczywiście znajdują się w zestawie z lokalizatorem TK-108B. Dodatkowe kable umożliwiają podłączenie kabla z przyciskiem SOS a także odczyt statusu zapłonu czy też podłączenie przekaźnika, który w razie potrzeby umożliwi odcięcie zapłonu lub wyłączenie pompy paliwa.

Przycisk SOS:

W zestawie z lokalizatorem GPS 108B znajduje się przycisk SOS. Po jego podłączeniu do lokalizatora istnieje możliwość powiadomienia właściciela o napadzie, wypadku lub innych okolicznościach. Po wciśnięciu przycisku lokalizator automatycznie, co 3 minuty wysyłać będzie informacje o swoim położeniu do wcześniej zdefiniowanego numeru. Alarm SOS można wyłączyć poprzez ponowne wciśnięcie przycisku.

Unieruchomienie pojazdu, maszyny:

Wraz z lokalizatorem TK-108B otrzymują Państwo specjalną wiązkę kabli oraz przekaźnik. Dzięki temu odpowiednie podłączenie przekaźnika umożliwia odcięcie zapłonu bądź pompy paliwa w pojeździe czy też maszynie, w którym został zamontowany lokalizator.

Są to już chyba wszystkie funkcje, jakie posiada nasz lider wśród lokalizatorów GPS. W osobnym artykule opisaliśmy podstawowe zasady działania tego lokalizatora. Wszystkich chętnych zapraszamy do lektury, W jaki sposób działa lokalizator TK108.

DetektywiTrap.pl - Biuro Detektywistyczne Trap - Marcin Dalecki

Autor: Biuro detektywistyczne TRAP Biuro detektywistyczne Trap działa na podstawie licencji detektywa nr. 0002155 oraz na podstawie wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerem RD-126/2017