Kto kogo szpieguje i czy mogę mieć podłożony podsłuch?

Kto kogo szpieguje i czy mogę mieć podłożony podsłuch?

W dzisiejszych czasach każdy szpieguje każdego: pracownicy podwładnych, kelnerzy polityków, rodzice dzieci a służby swoich obywateli. Szpiegujemy bo podsłuchiwanie, podglądanie i sprawdzanie innych jest w modzie a poza tym mamy do siebie coraz mniej zaufania i lubimy się nawzajem kontrolować i wszystko o sobie wiedzieć. Dodatkowo podsłuchiwanie potrafi przynieść wiele korzyści finansowych.

Aktualnie nikt nie może czuć się bezpieczny a w szczególności Ci którzy mają najwięcej do stracenia. Mimo że stosowanie podsłuchów jest zabronione i mogą z tej formy korzystać jedynie uprawnione instytucje to i tak bardzo często urządzenia podsłuchowe wykorzystywane są przez grupy przestępcze. W szczególności narażone są duże korporacje i dobrze prosperujące firmy które są w posiadaniu patentów, wrażliwych danych dotyczących kontrahentów, przetargów itp. Poza nimi również mniejsze firmy w mniej lub bardziej wyrafinowany sposób mogą być śledzone przez nieuczciwą konkurencję. Ze względu na łatwy dostęp do urządzeń podsłuchowych inwigilacja stała się chlebem powszednim również w domach gdzie wzajemnie podsłuchują się małżonkowie, partnerzy czy też rodzice dzieci.

Aktualnie w Polsce jest kilkanaście instytucji które w imię Prawa mogą kontrolować nas i nasze tajemnice. Są to między innymi ABW, CBŚP, SWW, CBA, AW, BSW. Zazwyczaj instytucje te potrzebują zgody prokuratora jednak i tu znajdzie się furtka wyjścia z której chętnie korzystają nasze służby. Organy ścigania chętnie przyglądają się nie tylko naszym bieżącym rozmową ale przede wszystkim tym które się już odbyły. Według danych UKE w samym 2014r. różnego typu instytucje złożyły około 2,5 mln zapytań o bilingi a jak powszechnie wiadomo z roku na rok ta liczba rośnie.

Poza wykorzystaniem technik niedostępnych dla zwykłego Kowalskiego coraz częściej różnego rodzaju służby sięgają po inne pomocne urządzenia szpiegowskie. Wbrew pozorom nie są to urządzenia przygotowywane na specjalne zamówienie lub wykonane w technologii niedostępnej dla zwykłego obywatela. Organy ścigania zaopatrując się w sprzęt zarówno do inwigilacji jak i kontr inwigilacji zaopatrują się w takich sklepach jak spydevice.pl. Rodzaj sprzętu jaki kupują zależy przede wszystkim od charakterystyki ich pracy Straż Graniczna i Leśna najczęściej zaopatruje się w fotopułapki, noktowizory i rejestratory mogące rejestrować zdarzenia. Areszty Śledcze i Zakłady Karne natomiast zaopatrują się w zagłuszacze sygnałów GSM i specjalistyczne wykrywacze telefonów komórkowych. Policja i wszelkie jej odłamy chętnie korzystają z miniaturowych kamer, specjalistycznych rejestratorów audio – video, skanerów częstotliwości i innych urządzeń mogących pomóc w wykonaniu określonego zadania.

Skoro różnego rodzaju służby zaopatrują się w tych samych sklepach w których zakupy może zrobić przysłowiowy Kowalski to pomijając kilka specjalistycznych działów przeznaczonych dla takich właśnie służb każdy z nas może zaopatrzyć się w ten sam sprzęt szpiegowski co np. ABW. Jedynym ograniczaniem mogą się okazać jedynie kwestie finansowe. Pamiętajmy jednak że „złodziej” potrafi wydać na sprzęt szpiegowski kwoty adekwatne do możliwych zysków. Nie jednokrotnie nasze biuro detektywistyczne wykrywało nielegalnie zainstalowany sprzęt audio video wart ponad 20 tyś. zł .

Ze względu na dużą popularność artykułów detektywistycznych również do naszego sklepu często przychodzą zaniepokojeni obywatele którzy przez przypadek znajdowali podejrzane urządzenia elektroniczne. Nie zawsze są to podsłuchy lub kamery ale zdarza się że podejrzenie jest trafne. Zwracając uwagę na fakt iż możemy być podsłuchiwani z każdej strony warto pomyśleć nad sposobami zabezpieczenia się przed taką ewentualnością. Przed podsłuchami możemy uchronić się na kilka sposobów i specjalnie dla Państwa stworzyliśmy krótki artykuł na ten temat. O wykrywaczach podsłuchów i nie tylko można poczytać w naszym poradniku lub wchodząc bezpośrednio w link.

Jeśli jesteś pewien lub masz podejrzenie bycia na podsłuchu lub po prostu interesujesz się tą dziedziną skorzystaj z poradnika lub skontaktuj się z nami.

DetektywiTrap.pl - Biuro Detektywistyczne Trap - Marcin Dalecki

Autor: Biuro detektywistyczne TRAP Biuro detektywistyczne Trap działa na podstawie licencji detektywa nr. 0002155 oraz na podstawie wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerem RD-126/2017