„HERA GSM”, czyli narkotyki dostępne na zamówienie telefoniczne.

„HERA GSM”, czyli narkotyki dostępne na zamówienie telefoniczne.

Faktem jest, niestety, że do naszego Biura Detektywistycznego TRAP coraz częściej zgłaszają się zrozpaczeni, bezradni rodzice, których zbuntowane dzieciaki wplątały się w problemy narkotykowe.

Narkotyki – coraz powszechniejsze zjawisko wśród młodzieży. Jakieś 20 lat temu problem narkotykowy dotyczył tylko niektórych środowisk. Dzisiaj tzw. „branie” stało się zjawiskiem niemal powszednim. Zażywanie narkotyków towarzyszy wielu imprezom czy spotkaniom organizowanym przez młodych ludzi – prawie 15 proc. gimnazjalistów miało kontakt z marihuaną, a co trzeci uczeń liceum pali trawkę.  Po substancje odurzające sięgają już nie tylko jednostki, które borykają się z kłopotami emocjonalnymi, narkotyki stają się dla ludzi drogą do sukcesu, czy kariery, dla niektórych to również wyznacznik wysokiego statusu społecznego.

Należy pamiętać, że narkomania jest powszechnie nazywana uzależnieniem od narkotyków – substancji chemicznych wpływających na czynność mózgu. Narkomania charakteryzuje się przede wszystkim głodem narkotycznym, przymusem zażywania środków odurzających i potrzebą zdobycia narkotyku za wszelką cenę.

Przyczyny narkomanii są różnorodne i mają podłoże osobowościowe i środowiskowe. Niektóre z powodów, dla których ludzie sięgają po narkotyki, to:

  • naśladowanie osób starszych,
  • wpływ grupy rówieśniczej,
  • chęć przeżycia przyjemnych wrażeń,
  • ciekawość poznania tego co nieznane i niedozwolone,
  • ucieczka od problemów zewnętrznych,
  • deficyty emocjonalne,
  • niski poziom tolerancji na frustrację,
  • obniżony system wartości i poczucia sensu życia,
  • nuda, brak umiejętności organizowania czasu wolnego

Mimo ogromnego wysiłku rodziców nie ma jednak prostych i skutecznych recept, które pozwoliłyby uchronić dziecko przed narkotykami.  Czasem chęć dopasowania się do grupy rówieśniczej bierze górę, a próby ograniczenia w tym zakresie kończą się niepowodzeniem. Jedno jest jednak pewne: im lepszy kontakt z dzieckiem, tym większa szansa, że nie da się namówić na narkotyki.

Jeśli niepokoi Cię zmiana zachowania u swojego dziecka, które oddala się od Ciebie, nie chce rozmawiać, kręci, mimo, że dotychczas mieliście ze sobą dobry kontakt. Opuszcza się w nauce, wagaruje, zaniedbuje dodatkowe zajęcia. Jest rozdrażnione, pobudzone lub ospałe, ma nadmierny apetyt albo nie chce jeść. Znika często z domu nie mówiąc dokąd idzie, potem pod byle pretekstem zamyka się w swoim pokoju. Nie chce przedstawić nowych znajomych. W dyskusjach kwestionuje szkodliwość narkotyków wśród młodzieży. Znajdujesz przy nim fifkę, biały proszek, maleńkie torebeczki ze strunowym zamknięciem, leki, strzykawki, czujesz w pokoju dziwny zapach.

Może to świadczyć, że pojawił się problem z którym w każdej chwili możesz zgłosić się do nas. Biuro Detektywistyczne TRAP to profesjonaliści, którzy notorycznie zmagają się z problemami bezradnych rodziców. Nasze biuro jest w stanie rozwiązać każde, nawet najbardziej beznadziejne sytuacje, które wydają się nie do rozwiązania. Z jedną z takich spraw nasi detektywi zmierzyli się niespełna kilka miesięcy temu. Mimo bardzo ciężkiego zadania sprawę udało się zakończyć pozytywnie. Nie był to jednak koniec zmagań rodziców, którzy musieli dalej walczyć o córkę, która zdążyła się stoczyć na samo dno psychoaktywnego świata. Dzięki naszej pomocy uzyskali bezcenne informacje, które pomogły w leczeniu nastolatki. W wielkim skrócie historię dziewczyny pochłoniętej światem środków psychoaktywnych –  „Detektywi w poszukiwaniu narkomanki” mogą Państwo poznać w kolejnym artykule.

DetektywiTrap.pl - Biuro Detektywistyczne Trap - Marcin Dalecki

Autor: Biuro detektywistyczne TRAP Biuro detektywistyczne Trap działa na podstawie licencji detektywa nr. 0002155 oraz na podstawie wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerem RD-126/2017