Wykrywanie lokalizatorów GPS po Łódzku

Jakiś czas temu zgłosił się do Nas klient z Łodzi, który uważał, że może być permanentnie inwigilowany. Mężczyzna z przekonaniem twierdził, że zarówno on, jaki i jego żona są obserwowani przez nieznane mu osoby. Jak poinformował detektywów, w miejscach gdzie przebywał z żoną bardzo często pojawiały się na zmianę 2 pojazdy. Klient uważał, że mogli dotrzeć do nich jedynie na podstawie lokalizacji GPS, bowiem bacznie obserwował czy nie jest śledzony przez powyższe bądź inne pojazdy. Co więcej z relacji mężczyzny wynikało, że ze względu na pewne wydarzenia, sytuacja, w której on i jego rodzina może być obserwowana jest bardzo realna. W związku z tym podjął działania zmierzające do wykrycia lokalizatora GPS w pojeździe żony jak również w swoim. Nie zamierzał jednak zgłaszać się do detektywa, a zwyczajnie wziąć sprawy w swoje ręce. W ten oto sposób miał zaoszczędzić pieniądze i samemu wykazać się przed żoną swoimi umiejętnościami śledczymi.

Jak się jednak okazało mężczyzna pomimo znalezienia różnych elementów w obu pojazdach nie był w stanie określić ich funkcji. Ponieważ żona nie była lekko mówiąc zadowolona z poczynań męża postanowił on udowodnić jej swoje racje zgłaszając się do Biura Detektywistycznego TRAP. Mężczyzna pojawił się u nas w obecności swojej wybranki i reklamówki różnych przedmiotów elektronicznych, kabli, a nawet z fabrycznym radiem, które zostało wymontowane z auta ;). Dostarczone elementy zostały dokładnie sprawdzone i opisane. Zweryfikowane przez detektywów rzeczy zawierały między innymi:

  • Różnego rodzaju kable
  • Elementy układu alarmowego
  • Elementy układu systemu głośnomówiącego
  • Układy związane ze sterowaniem pojazdu

Wraz z nimi fabryczne radio, w którym jak podejrzewał klient mógł zostać zamontowany system GPS do monitorowania położenia pojazdu żony.

Wykrywanie GPS Łódź

Zgodnie z prośbą klienta również radio zostało dokładnie sprawdzone, aby wykluczyć zainstalowanie modułu GPS, który w przypadku pobierania prądu z fabrycznego radia mógłby być dość mały. Po wykluczeniu wszelkich podejrzeń zauważyliśmy duże zdziwienie mężczyzny i ogromne poirytowanie żony, która chciała zakończyć sprawę. W związku z tym klient poprosił Nas o sprawdzenie pojazdów na obecność lokalizatora GPS bądź innego urządzenia służącego do inwigilacji. Ponieważ zależało mu na czasie zaproponowaliśmy, aby kolejnego dnia przyprowadził pojazdy do naszego warsztatu. Tu pojawił się problem gdyż pojazdy miały być unieruchomione ze względu na to, że mężczyzna dokonując własnego przeszukania zdemontował wiele elementów. Pojazdów klient nie chciał nam dostarczyć również lawetą, bo jak się okazało są one zaparkowane w podziemnym garażu skąd dość ciężko będzie je wydobyć. W związku z tym postanowiliśmy udać się do klienta, aby móc przeprowadzić, chociaż pobieżne przeszukanie auta, po którym można było by poskręcać pojazdy i dostarczyć do nas na ponowną weryfikacje. Po tym jak dotarliśmy na miejsce i zobaczyliśmy, w jaki sposób klient zdemontował elementy ogarnęło nas nie małe przerażenie.

Jak się, bowiem okazało zarówno jeden jak i drugi pojazd został dosłownie zdewastowany. Mężczyzna nie mając doświadczenia i wiedzy na temat różnych rodzajów mocowań, klipsów, zatrzasków oraz śrub mocujących dosłownie powyrywał niektóre elementy kompletnie niszcząc w ten sposób zarówno pojazd swój jak i żony.

Wykrywanie lokalizatorów GPS - Detektyw Łódź

Na domiar złego, chociaż z naszej perspektywy bardzo dobrego w przeszukanych pojazdach nie wykryliśmy żadnych podejrzanych elementów. Zarówno elektroniczne jak i fizyczne przeszukanie pojazdów potwierdziło fakt, że nie zostały w nich zamontowane żadne urządzenia do inwigilacji.  Nie musimy chyba wspominać jak bardzo „zadowolona” była żona, która ze względu na poczynania swojego męża była pozbawiona swojego pojazdu. Zmieszany mężczyzna próbował bronić się przed oskarżeniami twierdząc, że urządzenia musiały być zdemontowane podczas postoju w garażu. Jest to oczywiście możliwe jednak raczej marne to pocieszenie biorąc pod uwagę, że wykrywanie lokalizatora GPS w pojeździe na własną rękę poszło bardzo mocno nie w tą stronę, co trzeba.

Co prawda nie jesteśmy mechanikami, ale sądzimy, że doprowadzenie zarówno jednego jak i drugiego auta do stanu używalności mogło kosztować kilka tysięcy złotych. O ile oczywiście ktoś podjąłby się tego zadania, bowiem wiązki kabli były powyrywane dosłownie wszędzie, a niektóre montowane do nich układy elektroniczne zostały przez mężczyznę wyrzucone do śmieci. O tym jak porysowane i połamane były elementy kokpitu chyba nie trzeba wspominać. Wydaje nam się, że oszczędność nie poszła w tym przypadku tak jak zakładał sobie klient. Dlatego chcąc sprawdzić swój pojazd na obecność lokalizatora GPS bądź podsłuchu polecamy zgłosić się do profesjonalistów z Biura Detektywistycznego TRAP. Zajmujemy się również wykrywaniem podsłuchów, kamer i innych urządzeń służących do inwigilacji zamontowanych w domu, biurze czy zakładzie produkcyjnym.

DetektywiTrap.pl - Biuro Detektywistyczne Trap - Marcin Dalecki

Autor: Biuro detektywistyczne TRAP Biuro detektywistyczne Trap działa na podstawie licencji detektywa nr. 0002155 oraz na podstawie wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerem RD-126/2017