Wykrywacz podsłuchów - wybór profesjonalnej firmy

Wykrywacz podsłuchów – wybór profesjonalnej firmy

Jeśli spotkamy się z problemem wyciekających informacji z domu czy też firmy lub też mamy podejrzenia że takie informacje bez naszej wiedzy i niewiadomy sposób wydostają się możemy przypuszczać że „jesteśmy na podsłuchu”. Co robić gdy podejrzewamy że jesteśmy podsłuchiwani ?

Kupić wykrywacz podsłuchów czy skorzystać z usługi wykrywania podsłuchów w profesjonalnej firmie?

Przede wszystkim nie możemy głośno rozmawiać o naszych podejrzeniach. W szczególności tyczy się to miejsc w których może być umieszczone urządzenie podsłuchowe. Musimy zachować szczególną ostrożność w przypadku gdy chcemy podzielić się naszymi podejrzeniami z inną osobą, najlepiej zachować to dla siebie. Z naszych doświadczeń popartych wieloletnią praktyką wynika że bardzo często jesteśmy inwigilowani przez osoby z których strony najmniej się tego spodziewamy!

Kontaktując się z nami najlepiej pojaw się w naszym biurze detektywistycznym osobiście używając komunikacji miejskiej bądź taksówki. Częstym narzędziem podsłuchu okazuje się telefon komórkowy jeśli chcesz się z nami skontaktować pamiętaj by użyć możliwie starego nieużywanego telefonu lub skorzystaj z telefonu znajomego. Jeśli chcesz skontaktować się z nami mailowo najlepiej udaj się do kafejki internetowej i załóż nowy adres mailowy z którego będziesz korzystać korespondując z naszym biurem. Korzystając z komputera który dzielisz z innymi osobami pamiętaj o wyczyszczeniu historii odwiedzanych stron. W rzeczywistości nawet twój prywatny komputer nie jest bezpieczny. Odpowiednio „zainfekowany” może zdalnie przekazywać wszystko to co się na nim dzieje przez co może zaalarmować zainteresowaną osobę o kontakcie z nami. W następstwie czego może usunąć podsłuchy i próbować zatrzeć wszelkie ślady swojej działalności. Jeśli wypowiedzieliśmy się na głos na temat naszych podejrzeń w miejscu w którym może znajdować się podsłuch lub w pobliżu urządzenia które może okazać się podsłuchem to można dla zmylenia podsłuchującego zasugerować że chyba mamy paranoję i rezygnujemy z naszych planów.

Wykrywanie podsłuchów przez profesjonalną Firmę.

Zlecenie wykrywania podsłuchów profesjonalnej Firmie jest bardzo dobrym posunięciem ale ma swoje wady. + Zaletą wynajęcia specjalistów od wykrywania podsłuchów jest z pewnością to że nie musimy się na tym dobrze znać a sprzęt którym taka Firma dysponuje powinien być o wiele lepszy od tego który byli byśmy w stanie sami kupić. Dzięki wiedzy oraz odpowiednim urządzeniom do kontr inwigilacji przeszukiwanie pomieszczeń nie powinno zając zbyt dużo czasu w porównaniu do przeszukania przeprowadzonego przy użyciu wykrywaczy podsłuchów gorszej jakości lub wykrywania przeprowadzonego przez amatora co niekiedy ma duże znaczenie. W przypadku wykrycia podsłuchów specjalista jest w stanie określić z jakim urządzeniem ma do czynienia i w jaki sposób ono działa. Bardzo ważną sprawą jest to jak należy postępować po wykryciu takiego urządzenia. Specjalista powinien pouczyć podsłuchiwaną osobę o jego prawach i krokach jakie może podjąć w następstwie wykrycia podsłuchu. W razie potrzeby nie powinno być problemu przy sporządzeniu odpowiedniej dokumentacji świadczącej o obecności urządzeń podsłuchowych. Ceny wykrywania podsłuchów w profesjonalnych firmach wahają się między 30 – 50zł za m2 a w przypadku większych powierzchni zazwyczaj wykonywana jest wycena indywidualna. Usługa ta nie jest więc najtańsza ale gwarantuje nam skuteczność i rozpoznanie odpowiednich technik operacyjnych użytych do nielegalnego podsłuchiwania lub podglądu wideo.

Jakie są więc wady tej metody? – Minusem zlecenia wykrywania podsłuchów profesjonalistą jest to że wykonują oni swoją usługę w określonym czasie po którym pakują swój specjalistyczny sprzęt i znikają. Nie daje nam to gwarancji że jakiś podsłuch nie zostanie podrzucony po ich interwencji. Co więcej w przypadku gdy podsłuchujący dowie się o możliwości wizyty specjalistów może na czas wykrywania urządzeń do inwigilacji usunąć je i podłożyć ponownie w późniejszym czasie. – Kolejnym minusem a raczej przykrym doświadczeniem którego na szczęście możemy się ustrzec jest trafienie na pseudo profesjonalistów. W dzisiejszych czasach każdy może się podawać za profesjonalistę w danej dziedzinie stosując różne techniki manipulacji ( pięknie przygotowane strony internetowe, opłacane pozytywne komentarze ,świetnie przygotowane reklamy ) i wykorzystując brak wiedzy zlecającego. Świetnym przykładem tego jak wykonywana jest praca przez pseudo profesjonalistów może być program Usterka. Niestety nie tylko w branży budowlanej możemy natknąć się na takich „specjalistów”. Również w szeroko pojętej branży detektywistycznej możemy natknąć się na „oszustów” zarówno jeśli chodzi o sklepy jak i biura detektywistyczne o czym więcej napiszemy innym razem.

Na co zwrócić uwagę korzystając z usług Firmy wykrywającej podsłuchy lub Biura Detektywistycznego, które ma wykonać takie zadanie, by nie dać się oszukać?

Warto dopytać jakim sprzętem dysponuje dana Firma lub Biuro i mieć chociaż minimalną wiedzę na ten temat. Z przykrością stwierdzamy że na ryku działa sporo oszustów którzy przy tzw. Profesjonalnym wykrywaniu podsłuchów posługują się jedynie podstawowym wykrywaczem o wartości około 200 zł dodatkowo w perfidny i wyrachowany sposób próbując przekonać zlecającego o niesamowitych możliwościach tegoż urządzenia. Dlatego mając wcześniej informację o używanym przy wykrywaniu sprzęcie możemy sprawdzić w Internecie jak on wygląda i jakie ma możliwości. Zatrudniając osobę odpowiedzialną za wykrywanie podsłuchów powinniśmy również dopytać jakie rodzaje podsłuchów są w stanie wykryć Biorąc pod uwagą informację powyżej można stwierdzić że poza gruntownym sprawdzeniem pomieszczeń przez profesjonalistów warto wyposażyć się we własny wykrywacz podsłuchów. Warto zakupić nawet słabszy sprzęt gdyż nawet z małą wiedzą i gorszym sprzętem możemy dokonywać sprawdzeń z zaskoczenia co pewien czas dzięki czemu jeśli rzeczywiście jesteśmy podsłuchiwani prędzej czy później wyjdzie to na jaw. Będzie to tym łatwiejsze im większą wiedzę i sprzęt będziemy posiadać w stosunku do osoby która zostawiła podsłuch.

Jak wykryć podsłuch używając wykrywacza?.

Rodzaje wykrywaczy podsłuchów dostępnych w sprzedaży:

  • 1. Mierniki częstotliwości
  • 2. Uniwersalne wykrywacze z podstawowymi filtrami
  • 3. Analizatory wielokanałowe
  • 4. Profesjonalne wykrywacze podsłuchów

Ad. 1 Mierniki częstotliwości to najprostsze urządzenia które mogą posłużyć nam do wykrycia podsłuchów. Niewątpliwa zaletą tego typu urządzeń jest ich cena która waha się między 100 – 500 zł. Problemem jest niestety to że wykrywacze te reagują dosłownie na wszystko. Jak to zazwyczaj bywa za niską ceną nie idzie jakość przez co wykrywacze te zazwyczaj nie posiadają żadnych filtrów mają słabą czułość a zakres pracy podany przez producenta może odbiegać od rzeczywistości. Co to oznacza ? Dla użytkownika oznacza to że poza podsłuchami wykrywacz ten może reagować na różne sygnały pochodzące z przepalających się świetlówek, kabli, metalowych przedmiotów zbierających sygnał np. z fal radiowych lub TV, mikrofalówek czy nawet obecnych w pobliżu sieci WIFI. Mając dużego pecha okazać się może że w miejscu w którym chcemy przeprowadzić kontrole są tak duże zakłócenia że uniemożliwią nam one sprawdzenie danego miejsca pod względem obecności jakichkolwiek urządzeń podsłuchowych. Czy to oznacza że urządzenia tego typu są bezużyteczne ?. Naszym zdaniem odpowiedź brzmi NIE. W sprzyjających okolicznościach i z odrobiną cierpliwości za pośrednictwem tego typu wykrywaczy możemy z powodzeniem wykryć proste podsłuchy radiowe i kwarcowe. Za pomocą naszego wykrywacza podsłuchów można wykryć nawet krótkie pakiety danych a w zestawie umieściliśmy testowy nadajnik podsłuchowy aby można było przećwiczyć sposób działania wykrywacza.

Ad. 2 W skład uniwersalnych wykrywaczy z podstawowymi filtrami wchodzą przede wszystkim urządzenia marki ACECO spotykane na rynku również pod innymi nazwami w zależności od importera urządzeń. Cena takich urządzeń waha się między 600 – 1500 zł. Sprzęt tego typu w szczególności w odpowiednich rękach potrafi wykryć większość podsłuchów dostępnych na rynku. Ze względu na dość dobry stosunek ceny do jakości są bardzo często wykorzystywane przez detektywów. Zaletą i zarówno wadą tych wykrywaczy jest fakt że wskazują one najwyższą znajdującą się w pobliżu amplitudę którą najczęściej okazuje się podsłuch. Ze względu na wbudowane podstawowe filtry potrafią z powodzeniem wyodrębnić fałszywe wskazania tak jak wykrywacz podsłuchów SC1 jeszcze lepszym i sprawniejszym wykrywaniem podsłuchów może poszczycić się zestaw wykrywaczy FC 3002 z FC 5002 który poza szybkim pomiarem częstotliwości umożliwia jego natychmiastową demodulację ( nasłuch danej częstotliwości ) dzięki czemu w łatwy sposób sprawdzimy czy znaleziona częstotliwość jest częstotliwością na której nadaje podsłuch.

Ad. 3 Jeśli chcemy zaopatrzyć się w urządzenie posiadające duże możliwości i nie jesteśmy mocno ograniczeni kwestią finansową warto poważnie zastanowić się nad wykrywaczami które operują na wielu częstotliwościach w jednym czasie. Wykrywacze takie nazywamy analizatorami wielokanałowymi a ich ceny zaczynają się od 3000 zł. Zastanawiając się nad kupnem uniwersalnego wykrywacza z podstawowymi filtrami naprawdę warto dołożyć więcej i kupić taki analizator. Przemawia za tym przede wszystkim prostota obsługi oraz analiza pełnego pasma na raz. Oznacza to w praktyce że nasz analizator wyświetla nam wszystkie obecne w pobliżu częstotliwości. Możemy dzięki temu śledzić wszystkie sygnały na raz lub każde z osobna. Nasz analizator poza wskazaniem siły wybranego sygnału bardzo często umożliwia jednoczesną demodulację ( nasłuch ) danego kanału. Doskonałym przykładem takiego wykrywacza jest z pewnością ceniony na rynku wykrywacz Raksa który poza szybkim przemiataniem pomieszczeń o którym wspomnieliśmy powyżej posiada wiele innych ciekawych i przydatnych funkcji. Jedną z nich jest z pewnością możliwość przebadania widma wszelkich urządzeń znajdujących się w kontrolowanym przez Rakse pomieszczeniu i informowanie użytkownika np. poprzez sygnał dźwiękowy o pojawieniu się nowego urządzenia w strzeżonym pomieszczeniu.

Ad. 4 Profesjonalne wykrywacze podsłuchów przeznaczone są przede wszystkim dla fachowców którzy mają w zamiarze częste i rzetelne wykrywanie urządzeń podsłuchowych. Ceny takich urządzeń zaczynają się od 10000 zł i w raz z możliwościami technicznymi mocno idą w górę. Najbardziej zaawansowane technicznie wykrywacze tego typu potrafią lokalizować nawet tzw. Urządzenia pasywne jak dyktafony i inne urządzenia elektryczne które nie emitują żadnych sygnałów. Wykrywanie to odbywa się na zasadzie analizy pola elektromagnetycznego niskich częstotliwości a każdy przechwycony sygnał można poddać analizie za pomocą wbudowanego trybu oscyloskopu oraz specjalistycznego programu komputerowego. Do tego dochodzi możliwość analizy linii zasilających i telefonicznych. Tak szerokie możliwości sprawiają że po wykrywacz Piranha chętnie sięgają instytucje rządowe, korporacje oraz duże biura detektywistyczne. Zakłady Karne i Areszty Śledcze nastawione na wykrywanie telefonów komórkowych sięgają natomiast po specjalistyczne wykrywacze umożliwiające detekcje nadajników emitujących krótkie sygnały w regularnych odstępach czasu takie jak PRO-M10FX.

DetektywiTrap.pl - Biuro Detektywistyczne Trap - Marcin Dalecki

Autor: Biuro detektywistyczne TRAP Biuro detektywistyczne Trap działa na podstawie licencji detektywa nr. 0002155 oraz na podstawie wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerem RD-126/2017