Walka o opiekę nad dzieckiem w Zgierzu

Walka o opiekę nad dzieckiem w Zgierzu

Rozwód, alimenty i opieka nad dziećmi to bardzo często następujące po sobie wydarzenia, o które walczą byli małżonkowie bądź partnerzy. Pomocy w rozwiązaniu tego typu sporów osoby te bardzo często oczekują od biura detektywistycznego.

Nie inaczej było tym razem, gdy do detektywów z Łodzi zgłosił się młody mężczyzna wraz ze swoimi rodzicami. Jak się okazało pewnego dnia mężczyzna po powrocie do domu z pracy zauważył zniknięcie swojej partnerki wraz z dzieckiem. Szybko okazało się, że postanowiła wyprowadzić się od swoich przyszłych teściów, u których wraz z partnerem zamieszkiwała około 4 lat.

Sytuacja zszokowała zarówno ojca dziecka jak również jego rodziców, którzy pochodzącej z patologicznej rodziny dziewczynie stworzyli drugi dom. Para poznała się w wieku około 19 lat i szybko się w sobie zakochała. Gdy chłopak dowiedział się o sytuacji swojej wybranki opowiedział o wszystkim swoim rodzicom, którzy zaproponowali, aby zamieszkała ona wraz z nimi w rodzinnym domu w Zgierzu. Pochodząca z Głowna dziewczyna zgodziła się bez wahania. Przeprowadzka dała jej możliwość powrotu do szkoły, którą porzuciła a także znalezienie pracy.

Młodzi mieli wobec siebie poważne plany i po około 2 latach zaczęli rozmyślać nad ślubem. W między czasie okazało się, że kobieta zaszła w ciąże. Nie była ona, co prawda planowana jednakże przyszli rodzice oraz dziadkowie cieszyli się z tego faktu. Po urodzeniu dziecka młoda para mogła liczyć na pełne wsparcie dziadków. Wspólne zamieszkiwanie bardzo w tym pomagało gdyż dziadkowie, którzy byli już na emeryturze chętnie angażowali się w wychowanie wnuczki i odciążali syna oraz przyszłą synową.

Niestety po około roku od urodzenia dziecka, gdy kobieta przestała je karmić piersią teściowie zauważyli, że dzieje się coś niepokojącego. Kobieta zaczęła potajemnie pić alkohol, a także palić papierosy. Nie wiadomo, kiedy nawiązała kontakt ze swoją matką oraz jednym z ojczymów, który jak się okazało wyszedł z więzienia. Zarówno chłopak dziewczyny jak i jego rodzice nie wiedzą, co się z nią stało.

Dziewczyna stała się arogancka, porzuciła szkołę i wyrzucono ją z pracy. Wszelkie próby rozwiązania tej sytuacji i dotarcia do dziewczyny kończyły się kłótniami aż do dnia, gdy dziewczyna wraz z dzieckiem wyprowadzili się do Głowna. Chłopak wraz z rodzicami w początkowej fazie sami przeprowadzili śledztwo, czym niestety narazili się dziewczynie oraz jej rodzinie, która wielokrotnie im groziła i zabroniła spotykania się z dzieckiem.

Obawiając się o życie i rozwój dziecka postanowili odebrać matce prawa do opieki. Jak wiadomo nie jest to w Polsce sprawa łatwa, a żadne biuro detektywistyczne nie jest w stanie rozstrzygnąć czy Sąd przychyli się do prośby ojca nawet w sytuacji, w której dziecko wychowywane jest przez matkę w o wiele gorszych warunkach.

Zadaniem detektywów z Łodzi było przeprowadzenie dyskretnego śledztwa, które udokumentowałoby jak wygląda opieka nad roczną dziewczynką. W tym celu detektywi wielokrotnie pojawiali się w Głownie gdzie w niespełna 30 metrowym mieszkaniu zamieszkiwała matka obserwowanej dziewczyny, konkubent matki a także dwie niepełnoletnie siostry i brat obserwowanej, która również zamieszkiwała z matka i swoja córeczką.

Podczas działań detektywistycznych udało się ustalić, że obserwowana wielokrotnie pozostawiała swoją córkę pod opieką niepełnoletnich sióstr oraz brata, podczas gdy sama wraz z matką pracowała w jednym ze sklepów monopolowych.

W miejscu tym wraz z matką oraz często pojawiającym się konkubentem nadużywali alkoholu. Detektywi zarejestrowali również fakt pozostawiania córki obserwowanej pod opieką innych nieletnich na całe noce. Standardem były również libacje alkoholowe na podwórku kamienicy, które odbywały się wśród dzieci, nad którymi nikt nie sprawował żadnej opieki. Dzieci biegały po podwórku a także przy ruchliwej drodze bez jakiegokolwiek nadzoru ze strony dorosłych osób. Jednoznacznie można było wykazać, że dzieci wychowują dzieci, podczas gdy dorośli wykorzystując przywileje 500+ bawią się w najlepsze nie zważając na słownictwo i nadużywając alkoholu. Po jednej z pijackich imprez doszło do awantury między sąsiadami, dzięki czemu interwencja detektywów wraz z Policją i poinformowanie o tym fakcie klientów pozwoliło na w pełni legalny sposób odebrać małoletnią dziewczynkę, która została przekazana ojcu oraz dziadkom. Na dzień dzisiejszy dziewczynka przebywa pod opieką ojca oraz dziadków, a przed sądem toczy się postępowanie, które mamy nadzieje z pomocą naszych usług detektywistycznych i sporządzonemu raportowi detektywistycznemu pozwolą by dziewczyna mogła zgodnie z prawem zamieszkać ze swoim tatą i żyć w godnych warunkach.

DetektywiTrap.pl - Biuro Detektywistyczne Trap - Marcin Dalecki

Autor: Biuro detektywistyczne TRAP Biuro detektywistyczne Trap działa na podstawie licencji detektywa nr. 0002155 oraz na podstawie wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerem RD-126/2017