Tani detektyw Łódź Warszawa Toruń

Tani detektyw Łódź, Warszawa, Toruń…

Tani detektyw to ulubione hasło klientów. Nie ważna jest, jakość, dyskrecja i bezpieczeństwo najważniejsza jest oczywiście cena detektywa. Jest to tym bardziej zabawne, że w przypadku, gdy chodzi o zamówienia publiczne ludzie bardzo często krytykują sposób, w jaki są one przeprowadzane i to, że podstawowym kryterium zwycięskiej firmy jest cena, jaką podał w przetargu. Można by było pomyśleć, że w przypadku naszych prywatnych spraw jesteśmy bardziej rozważni.

Niestety cena wynajęcia detektywa to nadal jeden z najważniejszych wyznaczników. Jakie są tego skutki dowiadujemy się ze skarg, które trafiają do Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Detektywów. Pokrzywdzeni bardzo często przyznają, że szukali taniego biura detektywistycznego, chociaż nie jest to regułą. PSLD pozostaje w stałym kontakcie z MSWiA i debatuje nad możliwymi rozwiązaniami tego problemu. Pomimo tego, że mamy już na czarnej liście firmy, które oszukują klientów to postanowiliśmy się przyjrzeć aktualnej liście wszystkich biur detektywistycznych i przy okazji zrobić ich małą weryfikację. Jak się okazało, mimo że deregulacja ustawy detektywistycznej wprowadziła na rynek trochę zdrowej konkurencji to niestety tak jak wielu ostrzegało również bardzo obniżyła jakość świadczonych usług. Nie ma się co temu dziwić, gdy spojrzymy w profil działalności poszczególnych biur detektywistycznych. Jak się okazuje przed rozpoczęciem przygody detektywa wcześniej te same osoby, które rzekomo chcą świadczyć profesjonalne usługi detektywistyczne prowadziły wcześniej PUB, byli kierowcą tira bądź taksówki, zajmowali się tłumaczeniem z języków obcych lub zwyczajnie byli bezrobotni i otrzymali dofinansowanie na otwarcie takiej działalności gospodarczej. Tego typu przykładów jest niestety bardzo dużo.

Jeśli chcesz wynająć taniego detektywa, który wcześniej kręcił placki w restauracji to oczywiście Twoja prywatna sprawa. Równie dobrze możesz poprosić o pomoc znajomego, sąsiada lub ciocię i nic nam do tego.

Jeśli jednak jesteś osobą, której zależy na pozytywnym rozwiązaniu sprawy to poświęć chwilę czasu, aby sprawdzić czy dane biuro detektywistyczne widnieje w wykazie MSWiA i może oferować takie usługi.

Następnie sprawdź w CEIDG bądź KRS  czym wcześniej zajmowała się dana firma.

Wszystkie dane typu NIP, REGON numer RD potrzebne do wypełnienia powyższych formularzy powinny być dostępne na stronie biura detektywistycznego o ile nie ma ono nic do ukrycia.

Chcąc skorzystać z usług licencjonowanego biura detektywistycznego możesz również posłużyć się listą detektywów z Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Detektywów.

DetektywiTrap.pl - Biuro Detektywistyczne Trap - Marcin Dalecki

Autor: Biuro detektywistyczne TRAP Biuro detektywistyczne Trap działa na podstawie licencji detektywa nr. 0002155 oraz na podstawie wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerem RD-126/2017