Najlepszy detektyw w dziejach

Najlepszy detektyw w dziejach

Są uwielbiani na całym świecie. Kolejne pokolenia zaczytują się w książkach o ich przygodach. Zawsze potrafią znaleźć mordercę i rozwikłać nawet najbardziej skomplikowaną zagadkę.

  1. Sherlock Holmes – detektyw nad detektywami. Spokojny i opanowany, przyjacielsko nastawiony do ludzi. To geniusz uzależniony od rozwiązywania zagadek.
  2. Herkules Poirot – cechuje go mały wzrost, starannie pielęgnowane wąsy i obsesja na punkcie porządku, a także pogarda wobec klasycznych metod detektywistycznych. Jego metoda pracy polegała przede wszystkim na spokojnym analizowaniu faktów i zachowań podejrzanych.
  3. Harry Hole – detektyw z nowej, skandynawskiej szkoły kryminałów. Bezkompromisowy, dążący do rozwikłania zagadki i wymierzenia sprawiedliwości za wszelką cenę.
  4. Jane Marple – detektyw-amator, ale wykazująca przy tym niesłychaną błyskotliwość umysłu oraz przenikliwość. Zawsze sprawiająca wrażenie rozkojarzonej i nieporadnej kobiety.
  5. Kurt Wallander – zmęczony pracą detektyw, który przechodzi kryzys wieku średniego. Ma kłopoty ze zdrowiem. Jest melancholikiem, rzadko miewa przebłyski geniuszu, ale dzięki intuicji potrafi powiązać odległe fakty i po tygodniach drobiazgowego śledztwa jest w stanie rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane sprawy.
  6. Komisarz Maigret – to prawdopodobnie najmniej rozpoznawalny w Polsce literacki detektyw. Postać ta bazowała zarówno na intuicji, jak i umiejętności łączenia faktów oraz znajdywania ukrytych dowodów.
  7. Jack Reacher – to twardy zawodnik – były major Żandarmerii Wojskowej Armii Stanów Zjednoczonych. 13 lat służył w specjalnej jednostce do zajmowania się wyjątkowo trudnymi sprawami. Cechuje go wyjątkowa siła i wytrzymałość.

To tylko kilku z setek detektywów, których literatura, film i telewizja dostarczyła nam na przestrzeni lat. Każdego z nich wyróżniają inne cechy charakteru, inne umiejętności i sposoby działania.

A jaki według Was powinien być idealny detektyw? Jakie powinien posiadać cechy charakteru, czym powinien się wyróżniać w świecie tak ogromnej konkurencji?

Zapraszamy do dyskusji na naszym Facebooku

DetektywiTrap.pl - Biuro Detektywistyczne Trap - Marcin Dalecki

Autor: Biuro detektywistyczne TRAP Biuro detektywistyczne Trap działa na podstawie licencji detektywa nr. 0002155 oraz na podstawie wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerem RD-126/2017