Mały podręczny lokalizator Bluetooth NotiOne go! Co potrafi i jak się sprawdza

Mały podręczny lokalizator Bluetooth NotiOne go! Co potrafi i jak się sprawdza?

Już od dawna polecamy i stosujemy urządzenia NotiOne. Najdłużej testowaliśmy model NotiOne Play a aktualnie na testy wzięliśmy urządzenia o nazwie NotiOne go! W związku z tym postanowiliśmy napisać coś od siebie na temat tego lokalizatora.

Użytkowanie:

Użytkowanie Lokalizatora NotiOne go! jak również jego poprzedników jest niezwykle proste. Po zakupieniu lokalizatora otrzymujemy pudełko wraz z urządzeniem wyposażonym w baterię. Instalujemy aplikację NotiOne i postępujemy zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Cały proces nie powinien zając więcej niż 5 minut nawet dla osób z minimalną wiedzą techniczną. Po sparowaniu urządzenia z telefonem mocujemy lokalizator do tego, co chcemy zabezpieczyć.

Funkcje lokalizatora NotiOne go:

Mapa – wskazuje miejsce, w którym znajduje się lokalizator NotiOne lub ostatnią lokalizację, w której był on widziany.

Historia – Aplikacja NotiOne przechowuje wszystkie lokalizacje urządzenia z ostatnich 30 dni. Dzięki niej możesz sprawdzić gdzie, z jaką dokładnością oraz w jaki dzień i o której godzinie widziane było twoje urządzenie lokalizujące.

Szukaj w pobliżu – Jeśli Twój lokalizator znajduje się w zasięgu sygnału Bluetooth. Możesz odnaleźć go na podstawie siły sygnału, która zwiększa się w miarę zbliżania do urządzenia. Aplikacja informuje o tym fakcie użytkownika poprzez dodatkowe okręgi pojawiające się na ekranie telefonu.

Dźwięk – Podczas używania powyższej funkcji (szukaj w pobliżu) dodatkowo możesz uruchomić alarm lokalizatora. NotiOne go zacznie odgrywać melodyjkę, która pozwoli na łatwiejsze zlokalizowanie urządzenia na podstawie dźwięku.

Znajdź telefon – Funkcja ta działa analogicznie do tej poprzedniej, lecz w drugą stronę. Jeśli nie możemy znaleźć telefonu a mamy nasz lokalizator NotiOne wystarczy nacisnąć przycisk na lokalizatorze, aby sparowany z nim telefon odezwał się. Funkcja ta zadziała nawet, gdy pozostawiliśmy telefon w wyciszonym trybie.

Poszukuję – W momencie, gdy zgubisz przedmiot zabezpieczony przez lokalizator NotiOne należy skorzystać właśnie z tej funkcji. Gdy tylko sygnał z Twojego lokalizatora zostanie odebrany przez użytkowników otrzymasz powiadomienie o jego lokalizacji. Dzięki tej funkcji jesteś w stanie odnaleźć psa, osobę starszą, dziecko, pojazd lub też inną rzecz zabezpieczona przez lokalizator NotiOne.

Sposób działania:

 

Lokalizatory NotiOne to nie typowe lokalizatory GPS, ale działają bardzo podobnie. Brak modułu GSM oraz GPS sprawia, że mogą się one lokalizować jedynie przez inne urządzenia, które są w te moduły wyposażone. Takimi urządzeniami są z pewnością telefony komórkowe. Obecnie mamy wiedzę o tym, że telefonów pośredniczących w lokalizacji jest ponad półtora miliona. Są to telefony z zainstalowaną aplikacją NotiOne oraz te, które posiadają aplikację Yanosik. O tym przynajmniej informuje Nas producent urządzeń. Czy są również inne aplikacje współpracujące z NotiOne ciężko powiedzieć, ale po cichu mamy nadzieję, że tak. Mamy również nadzieję, że producent myśli nad powiększeniem listy współpracujących aplikacji, co z pewnością wpłynęłoby pozytywnie na skuteczność i częstotliwość zagubionych urządzeń.

Zastosowanie:

Lokalizator Bluetooth NotiOne go! Można wykorzystać w bardzo wielu sytuacjach. Najpopularniejsze zastosowanie to oczywiście zabezpieczenie przedmiotów typu portfel, klucze czy też torba. Ze względu na swoją funkcjonalność doskonale sprawdza się również przy lokalizacji psa, kota lub innego pupila. Urządzenie to doskonale sprawdzi się również w roli lokalizatora dla dziecka czy tez osoby starszej np. z chorobą Alzhaimera. NotiOne go! może również zabezpieczyć przed kradzieżą nasze pojazdy. Zastosowań tego produktu jest naprawdę wiele, ale część z nich pozostawimy dla siebie.

Nasza opinia na temat lokalizatora NotiOne go:

Z całą pewnością polecamy stosowanie tego lokalizatora tam gdzie zastosowanie typowego lokalizatora GPS jest utrudnione bądź niemożliwe do zastosowania. Jego użycie polecane jest również tam gdzie zależy nam na długim czasie pracy bądź też częste ładowanie urządzenia lokalizującego jest uciążliwe. Świetnie sprawdza się zarówno do lokalizacji przedmiotów jak również pojazdów, zwierząt czy też ludzi. Oczywiście lokalizator może Nas w pewnym sensie zawieść, ponieważ w terenach wiejskich lub mało uczęszczanych jego lokalizacja poprzez urządzenia współpracujące może się okazać niemożliwa ze względu na ich brak. Prawda jest jednak taka, że przemieszczając się po drogach urządzenie lokalizowane jest bardzo często, dzięki czemu możemy poznać chociażby przybliżoną lokalizację zabezpieczonych rzeczy. Przy tak niewielkich cenach tego lokalizatora warto stosować go do zabezpieczenia wartościowych rzeczy. W mieście podczas naszych testów urządzenie odnajdywane było kilkanaście razy dziennie, co według Nas jest bardzo dobrym wynikiem. Tak jak podaje producent urządzenie lokalizowane jest przede wszystkim przez użytkowników aplikacji Yanosik, która popularna jest przede wszystkim w Polsce z tego względu użytkowanie lokalizatora NotiOne zalecane jest właśnie na terenie tego kraju. W pozostałych Państwach istnieje tylko niewielkie prawdopodobieństwo odnalezienia lokalizatora.

Gdzie zakupić lokalizator NotiOne?

Lokalizator NotiOne go! dostępny jest w sprzedaży w naszym sklepie stacjonarnym oraz internetowym www.spydevice.pl. Jesteśmy autoryzowanym partnerem NotiOne w związku, z czym oferujemy identyczne promocje jak i ceny urządzeń tego producenta.

DetektywiTrap.pl - Biuro Detektywistyczne Trap - Marcin Dalecki

Autor: Biuro detektywistyczne TRAP Biuro detektywistyczne Trap działa na podstawie licencji detektywa nr. 0002155 oraz na podstawie wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerem RD-126/2017