Jak wykryć lokalizator GPS w samochodzie?

Lokalizatory GPS to bardzo pomocne urządzenia, które mogą zabezpieczać przed kradzieżą nasze mienie, kontrolować flotę pojazdów, a nawet sprawdzać gdzie znajduje się nasze dziecko czy odnaleźć starszą osobę z chorobą Alzhaimera. Wraz z miniaturyzacją nadajników GPS są one również pomocne w zabezpieczeniu narzędzi, kluczy, portfela i innych ważnych bądź cennych rzeczy. Także zwierzęta potrafią otrzymać obrożę z lokalizatorem, która ułatwi odnalezienie pupila w przypadku jego zagubienia lub ucieczki.

Mimo wielu zalet lokalizatory GPS mogą niestety posłużyć również w złym celu. Bardzo często śledzą się wzajemnie małżonkowie bądź pary podejrzewające się o zdradę. Zdarza się również tak, że nadajnik GPS ukryty w samochodzie ma posłużyć do przestępstwa. Wielokrotnie wykrywaliśmy lokalizatory GPS ukryte w okradzionych transportach, które przewoziły cenne towary. Urządzenie lokalizujące może również posłużyć do śledzenia na żywo konkurencji tym samym dostarczając wielu cennych informacji. Zastosowań lokalizatora może być naprawdę wiele zarówno pozytywnych jak i negatywnych. W przypadku tych drugich warto wiedzieć jak wykryć nadajnik GPS

Jak działają lokalizatory?

Aby myśleć o wykrywaniu nadajników GPS warto poznać zasadę ich działania. Z pewnością lokalizatory możemy podzielić na lokalizatory online oraz offline. W przypadku lokalizatorów online są one wyposażone w kartę SIM, która umożliwia przesyłanie informacji (smsów, pakietów danych) na żywo, dzięki czemu użytkownik w czasie rzeczywistym może śledzić ruch urządzenia. W przypadku lokalizatorów offline przebytą trasę zapisują one na wbudowanej pamięci bądź dodatkowej karcie micro SD i nie ma możliwości śledzenia ich w czasie rzeczywistym. Aby odczytać informacje z urządzenia należy je podłączyć do komputera, aby zrzucić dane nawigacyjne zapisane w pamięci. Jeśli spodziewamy się, że np. w naszym pojeździe mamy zamontowany lokalizator GPS online to przy jego wykrywaniu możemy wspomóc się wykrywaczami. Z pewnością nie może być to najtańsze urządzenie tego typu gdyż urządzenie wykrywające musi mieć wysoką czułość i dużą szybkość „przemiatania” częstotliwości, co pozwoli na wychwycenie krótkich informacji za pomocą których lokalizator wysyła informacje o swoim położeniu. W przypadku lokalizatorów offline nie ma możliwości wspomagania się wykrywaczami ze względu na to, że nie generują one żadnych sygnałów.

Gdzie może być ukryty lokalizator GPS w samochodzie?

Lokalizator GPS może być ukryty dosłownie wszędzie zarówno w samym pojeździe jak również na zewnątrz. W zależności od potrzeb i możliwości zastosowania lokalizatora GPS dobierane są one w taki sposób, aby były w stanie spełnić oczekiwania użytkownika. Urządzenie może potrzebować stałego zasilania jak również mieć swoje własne akumulatorki. Od czasu pracy urządzenia i tego czy ma działać na własnej baterii w dużej mierze zależy rozmiar całego urządzenia, które może być wielkości 5 złotych jak również dwóch złączonych ze sobą paczek papierosów. W przypadku lokalizatorów potrzebujących stałego zasilania są one zazwyczaj umieszczane przy jakimś źródle napięcia jak lampy czy akumulator jednak, jeśli ktoś ma na to czas to mały lokalizator może ukryć w wiązce przewodów w jakiejkolwiek części auta. W przypadku lokalizatorów z własnym zasilaniem mogą one być ukryte w dowolnym miejscu, w którym po pierwsze jest na to miejsce a po drugie raczej nikt do nich nie zagląda.

Czy wykrywać nadajnik GPS samemu czy zlecić tą usługę firmie detektywistycznej?

Oczywiście można postarać się wykryć lokalizator GPS samemu. Dokładne przeszukanie fizyczne pojazdu czy sprawdzenie samochodu z pomocą wykrywacza nadajników GPS z całą pewnością może zakończyć się sukcesem. Co jeśli nic nie znajdziemy? Czy to oznacza, że pojazd nie ma ukrytego lokalizatora GPS? Niestety nie będziemy mieli w tym przypadku żadnej pewności. Dodatkowo zazwyczaj będziemy musieli wydać, co najmniej kilka tysięcy złotych na wykrywacz lokalizatorów GPS. Te tanie są nieskuteczne, nie mają separacji sygnałów, wykrywają wiele nic nieznaczących sygnałów wprowadzających w błąd użytkownika. Nawet, jeśli wyposażymy się w droższy wykrywacz nadajników GPS możemy nie mieć potrzebnej wiedzy i doświadczenia, które umożliwią nam jego odnalezienie. Z tego też względu polecamy w pierwszej kolejności skorzystać z usługi profesjonalistów, których w całej Polsce jest niestety bardzo mało. Skuteczne działanie polegające na wykryciu lokalizatora GPS wymaga dużego doświadczenia, odpowiedniego sprzętu dostosowanego do aktualnych standardów i metod służących do śledzenia, a także odpowiedniego miejsca (warsztatu, garażu) wolnego od niepotrzebnych zakłóceń. Po sprawdzeniu pojazdu w takiej firmie mamy 99% pewności, że nasze auto nie ma zaparkowanego GPSa.

Jak Biuro Detektywistyczne TRAP wykrywa lokalizatory GPS w aucie?

Tak jak wspomnieliśmy powyżej usługa polegająca na wykrywaniu nadajników GPS nie jest taka prosta jak mogłoby się wydawać. Jeśli chodzi o region województwa Łódzkiego jesteśmy w tym momencie jedyną firmą posiadającą odpowiednie doświadczenie, urządzenia do wykrywania lokalizatorów, a także przygotowane do przeprowadzenia inspekcji miejsce w garażu. Nie bez znaczenia jest również wiedza wyniesiona ze sklepu z artykułami detektywistycznymi SpyDevice.pl, dzięki której nasi detektywi mają dostęp do nowoczesnych urządzeń i wiedzy o sposobie ich działania oraz innych niż transmisja danych poprzez GSM metodach przesyłania informacji. To wszystko składa się na bardzo dużą skuteczność naszych działań, które wielokrotnie przedstawialiśmy na naszym blogu oraz profilu na instagramie.

Jeśli chcesz sprawdzić swój pojazd w celu wykrycia lokalizatora GPS to szerokim łukiem omijaj pseudo-fachowców proponujących przeprowadzenie swoich działań w dogodnym miejscu u klienta, na ulicy czy parkingu. Zaoszczędzone 200 czy 300 złotych nie jest tego warte gdyż nie daje nawet 1% pewności, że auto wolne jest od wszelkiego rodzaju urządzeń do śledzenia lub innej formy inwigilacji.

Chcąc mieć pewność, że usługa wykrywania podsłuchów i lokalizatorów GPS w samochodzie została wykonana należycie i starannie skorzystaj z usług Biura Detektywistycznego TRAP bądź zleć to innej firmie kierując się zaleceniami, o których wspomnieliśmy powyżej.

Zapoznaj się z usługą wykrywania lokalizatorów GPS w samochodzie świadczoną przez detektywów w Łodzi. Sprawdź również, co jeszcze mogą dla Ciebie zrobić w ramach swoich działań.

DetektywiTrap.pl - Biuro Detektywistyczne Trap - Marcin Dalecki

Autor: Biuro detektywistyczne TRAP Biuro detektywistyczne Trap działa na podstawie licencji detektywa nr. 0002155 oraz na podstawie wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerem RD-126/2017