Ile kosztuje wynajęcie detektywa?

Ile kosztuje wynajęcie detektywa?

Ostatnio miałem trochę czasu i analizowałem hasła jakie wpisują użytkownicy najpopularniejszej wyszukiwarki, w czasie gdy poszukują pomocy detektywa. Po sprawdzeniu wyników okazało się, że znaczna część wyszukiwań dotyczyła zapytań typu:

 • Ile kosztuje detektyw
 • Jaka jest cena detektywa
 • Detektyw cena
 • Detektyw cennik
 • Prywatny detektyw cennik
 • Biuro detektywistyczne cennik
 • Usługi detektywistyczne cennik
 • Agencja detektywistyczna cennik
 • Ile kosztują usługi detektywistyczne

Pojawiają się one również w formach bardziej sprecyzowanych tj. ile kosztuje wynajęcie detektywa w Łodzi, Detektyw Warszawa cennik itp. w zależności od regionu w którym mają być prowadzone działania detektywistyczne.

Szczerze powiedziawszy jestem tym faktem zaskoczony i jednocześnie przerażony. Okazuje się bowiem, że bardzo często osoby, które potrzebują pomocy w bardzo poważnych, życiowych i często delikatnych sprawach, kierują się wyborem biura detektywistycznego biorąc pod uwagę jedynie, albo przede wszystkim, jego cenę. Decydując się na takie kryteria zapominają jednocześnie o tym, że to od detektywa, do którego trafi dana sprawa, zależeć będzie fachowe i korzystne rozwiązanie danego problemu.

Tanie biuro detektywistyczne

Jeśli jesteś jedną z tych osób, która wpisała w wyszukiwarkę prywatny detektyw tanio lub inne podobne hasła pragnąc znaleźć tanie biuro detektywistyczne to proponuję dobrze się zastanowić czy warto dalej szukać. Żadna dobra agencja detektywistyczna nie będzie tania. Co więcej, ceny usług detektywistycznych w dobrych biurach bardzo często są takie same lub bardzo zbliżone. Zaniżanie stawek jest domeną pseudo detektywów i osób niedoświadczonych, które chcą w ten sposób zwrócić na siebie uwagę i zrekompensować niski poziom usług. Biura detektywistyczne, które oferują usługi na wysokim poziomie nigdy nie konkurują ze sobą cenami a jedynie, jakością prowadzonych działań. Przy dokonywaniu decyzji pamiętajmy, że wybór nieodpowiedniego biura detektywistycznego może nieść ze sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Poniżej przedstawiamy kilka możliwości:

Zdemaskowanie detektywa – niedoświadczeni detektywi nie posiadają odpowiednich kwalifikacji oraz umiejętności przez co narażają się na zdemaskowanie niosące za sobą wiele przykrych konsekwencji.

Ukryte koszta – Zdarza się, że detektywi którzy kuszą nas atrakcyjnymi cenami doliczają nam różne dodatkowe koszta. Dlatego zawsze dokładnie czytajmy podpisywane umowy i prośmy o wyjaśnienie niezrozumiałych zapisów.

Odpowiedzialność karna – w niektórych przypadkach wybór taniego detektywa może narazić klienta na wiele nieprzyjemności związanych z odpowiedzialnością karną osoby podającej się za detektywa, jeśli nie posiada ona licencji. Możemy narazić się na przesłuchania i ciąganie po sądach również w przypadku, gdy osoba posiadająca licencję detektywa prowadzi swoją działalność mimo braku wymaganego wpisu do MSWiA oraz obowiązkowego ubezpieczenia.

Brak efektów – nawet najprostsze sprawy potrafią przytłoczyć pseudo detektywa, który mimo szczerych chęci nie wykona powierzonego zadania marnując przy tym Państwa czas oraz pieniądze.

Nielegalne materiały – niedoświadczeni detektywi, którzy często czerpią wiedzę z seriali detektywistycznych mogą stosować, a nawet nakłaniać zleceniodawcę, do stosowania różnych technik oraz urządzeń, których stosowanie jest zabronione. Zdobytych w ten sposób materiałów nie będzie można wykorzystać w postępowaniu sądowym i może to narazić Państwa na odpowiedzialność karną.

Ile kosztuje dobry detektyw?

Cena usług detektywistycznych nie jest oczywiście wyznacznikiem dobrej agencji detektywistycznej. Jeśli jednak widzicie zaniżone stawki względem konkurencji to powinno to wzbudzić Waszą czujność. Ceny poszczególnych spraw oraz stawki godzinowe mogą się oczywiście różnić w zależności od choćby regionu wykonywanych usług. Aby pomóc Państwu określić standardowe koszta związane z wynajęciem biura detektywistycznego stworzyliśmy dla Państwa uśredniony cennik usług detektywistycznych.

Telewizyjne biura detektywistyczne

Ciekawym spostrzeżeniem przy poszukiwaniach biura detektywistycznego jest również wyszukiwanie haseł typu:

 • Detektyw Petrow cena
 • Biuro detektywistyczne Septagon cennik
 • Cena wynajęcia detektywów w akcji
 • Malanowski i Partnerzy koszt wynajęcia

Niestety, a może i na całe szczęście, seriale typu „Zdrady”, „Detektywi”, „Malanowski i Partnerzy”, „Detektywi w Akcji” nie opowiadają o losach prawdziwych detektywów.

Są to fikcyjne biura i fikcyjne postacie stworzone na potrzeby rynku. Działania detektywistyczne pokazywane w tych produkcjach nie mają zazwyczaj nic wspólnego z prawdziwą pracą licencjonowanych detektywów. Co więcej bardzo często pokazują działania, które naraziły by detektywów na odpowiedzialność karną. Również urządzenia szpiegowskie stosowane w tych serialach nie mają odzwierciedlenia w prawdziwym życiu.

DetektywiTrap.pl - Biuro Detektywistyczne Trap - Marcin Dalecki

Autor: Biuro detektywistyczne TRAP Biuro detektywistyczne Trap działa na podstawie licencji detektywa nr. 0002155 oraz na podstawie wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerem RD-126/2017