Historia o tym jak zapomnieć hasło i czy można odblokować telefon bez utraty danych

Historia o tym jak zapomnieć hasło i czy można odblokować telefon bez utraty danych?

Widząc zapytania znajdujące się w Internecie odnośnie problemów z odblokowaniem telefonu, co niektórzy mogą się zastanawiać, kto i w jakim celu wyszukuje haseł typu:

  • Jak odblokować telefon bez utraty danych?
  • Jak odblokować telefon zablokowany hasłem?
  • Jak odblokować telefon?
  • Jak odblokować zablokowany telefon?
  • Jak odblokować telefon bez hasła?

Prawdopodobnie pierwszą myślą, która przychodzi nam do głowy jest to, że ktoś nieuprawniony chce odblokować nienależący do niego telefon. W najgorszym przypadku może być to oczywiście złodziej lub ktoś, kto znalazł czyjś telefon komórkowy i nie koniecznie chce go oddać. Podejrzanymi są również partnerzy, którzy chcieliby sprawdzić korespondencję żony, męża czy zwyczajnie swojego chłopaka bądź dziewczyny. Z pewnością odblokować telefon chcieliby również zatroskani rodzice. Przyczyn dotyczących tego, kto i z jakiego powodu może chcieć odblokować telefon nie znając hasła może być naprawdę wiele. Detektywi z Łodzi wielokrotnie się o tym przekonali. Co ciekawe niektóre z przyczyn wyszukiwania tego typu haseł mogą mocno zaskoczyć a dla innych być zupełnie nie do pomyślenia. Z tego typu sprawą przyszło się nam zmierzyć tuż na początku 2023r. i chętnie podzieliśmy się z Wami tą historią.

Do biura detektywistycznego TRAP zgłosiła się pewna kobieta – właścicielka telefonu. Wbrew naszym przypuszczeniom telefon nie przeleżał w szufladzie kilku lat w ciągu, których zapomniało się właścicielce o ustawionym zabezpieczeniu. Tym razem wpływ na amnezje miało prawdopodobnie kilka czynników. Nasza klientka wraz ze swoja rodziną udała się na sylwestra w góry. Miał to być mile spędzony czas w rodzinnej atmosferze z super atrakcjami oraz widokami. Niestety los nie był zbyt łaskawy i już kolejnego dnia po przybyciu w góry całą rodzinę rozłożyła grypa. Wściekli, ale jednocześnie wykończeni chorobą cały wyjazd spędzili w wynajętym apartamencie. Frustracja oraz nuda z pewnością dały do wiwatu. Aby w jakiś konstruktywny sposób spędzić ten przeleżany w łóżku czas nasza klientka postanowiła zrobić porządki na swoim telefonie komórkowym. Wraz z robieniem porządków właścicielka telefonu pomyślała, że należy iść z duchem czasu i w końcu zainteresować się możliwościami wdrożenia płatności mobilnych przy użyciu swojego smartphona. Nigdy wcześniej nie było na to czasu, a w końcu koleżanki już od dłuższego czasu właśnie w ten sposób dokonywały płatności. Brak potrzeby szukania karty płatniczej w torebce był dodatkowym i mocno przekonującym argumentem. Wykorzystując wcześniej wspomniany wolny czas nasza klientka dokonała wszystkich niezbędnych konfiguracji, aby móc korzystać z tej wygody. Oczywiście chciała być jednocześnie odpowiedzialna i zabezpieczyć się na wypadek zagubienia bądź kradzieży telefonu. W tym celu postanowiła zabezpieczyć swój telefon hasłem dostępu. Nigdy wcześniej tego nie robiła gdyż nie miała takiej potrzeby. Na metodę odpowiednią do zabezpieczenia telefonu kobieta uznała hasło. Po jego wprowadzeniu nasza klientka zajęła się innymi sprawami. Prawdopodobnie w wyniku całego chaosu i dolegliwości kobieta całkowicie zapomniała, jakie hasło ustawiła na swoim telefonie dosłownie kilkadziesiąt minut wcześniej. Wprowadzanie różnego rodzaju haseł, które przychodziły jej do głowy było bezcelowe. Niestety nie udało się odgadnąć ustawionego zabezpieczenia przy wprowadzaniu, którego mógł wkraść się niewielki błąd bądź mała literówka.

Po powrocie do domu kobieta postanowiła się ze swoim problemem zgłosić do Biura Detektywistycznego TRAP. Zależało jej, bowiem na odblokowaniu telefonu bez utraty danych. Na zablokowanym telefonie nasza klientka miała, bowiem wiele bezcennych dla niej zdjęć oraz rodzinnych filmów, których nie zdążyła zgrać na komputer. Dostarczone do naszego biura urządzenie przekazaliśmy do naszego laboratorium. Okazało się niestety, że podczas wyjazdu kobieta zdążyła również uaktualnić system zabezpieczeń do najnowszej wersji, co znaczenie utrudniało cały proces. Odblokowanie telefonu komórkowego bez utraty danych było nadal możliwe jednak cena tego procesu po dokonanej aktualizacji znacznie wzrosła. Ponieważ sprawa nie była pilna zaproponowaliśmy odczekanie kilku miesięcy do czasu, gdy cena usługi odblokowania telefonu spadnie do akceptowalnego poziomu. Nic również nie stało na przeszkodzie by w między czasie kobieta dalej na własną rękę starała się odblokować telefon hasłami, które przyszły jej do głowy.

Jak wynika z powyższej historii sami sobie jesteśmy w stanie narobić nie małych problemów. Warto jednak pamiętać, że w tego typu sytuacjach możecie Państwo liczyć na Biuro Detektywistyczne TRAP. Tym razem chodziło o sentyment do zdjęć oraz nagrań wideo rodziny, na które można trochę poczekać. Są jednak sytuacje, w których odblokowanie telefonu jest dosłownie na wagę złota np. w przypadku ucieczki dziecka, zaginięcia jakiejś osoby bądź też śmierci najbliższego członka rodziny. Samo odblokowanie telefonu może rozwiązać nie jeden problem lub skierować sprawę na odpowiednie tory. Gdyby to okazało się niewystarczające poza odblokowaniem telefonu detektywi z Łodzi mogą przeprowadzić specjalistyczne odzyskiwanie danych a także dokonać ich ekstrakcji w celu zabezpieczenia dowodów na cele sądowe.

Biuro Detektywistyczne TRAP, jako jedyne w Polsce dysponuje swoim własnym działem IT w skład, którego wchodzą informatycy, programiści, elektrotechnicy oraz specjaliści różnych dziedzin. Zapoznaj się z pełną ofertą biura bądź skontaktuj się z nami telefonicznie – Detektyw Łódź

DetektywiTrap.pl - Biuro Detektywistyczne Trap - Marcin Dalecki

Autor: Biuro detektywistyczne TRAP Biuro detektywistyczne Trap działa na podstawie licencji detektywa nr. 0002155 oraz na podstawie wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerem RD-126/2017