Liczne kradzieże pojazdów BMW w Łodzi i okolicach

Dziś piszemy ten artykuł, aby przestrzec wszelkich użytkowników samochodów BMW w szczególności SUV-ów typu X3 X4 X5 X6 przed kradzieżami, które mają miejsce w Łodzi i okolicach.

Kilka dni temu zgłosił się do nas klient zaniepokojony uszkodzeniem swojego samochodu. Jak się okazało uszkodzony został grill jego pojazdu. Poprosił Nasze biuro o ustalenie wandala, który go uszkodził. Właściciel BMW sądził, że ktoś cofał swoim samochodem i zwyczajnie uderzył w jego pojazd lub ewentualnie jest to celowe działanie wandala. Szybko podjęte działania Biura Detektywistycznego TRAP wykazały, że uszkodzenie nie jest wynikiem działania wandala czy też parkingową stłuczką.

Na nagraniach z monitoringu, do którego udało się dotrzeć prywatnym detektywom z Łódź, ku naszemu oraz klienta zdziwieniu widać było próbę kradzieży pojazdu. Jak się okazało złodzieje dwukrotnie próbowali odjechać pojazdem klienta. Nie mamy pewności, dlaczego im się to nie udało, ale z pewnością mało brakowałoby, aby kradzież popularnego SUVa niemieckiej marki zakończyła się sukcesem. Zainteresowaliśmy się tym tematem i okazało się, że w ostatnim czasie na terenie Łodzi oraz okolic codziennie dochodzi do kradzieży pojazdów marki BMW w szczególności wymienionych na początku artykułu modeli popularnych SUV-ów. Schemat działania złodziei jest w każdym przypadku bardzo podobny.

Do kradzieży pojazdów dochodzi zazwyczaj koło godziny 3:00 w nocy. Złodzieje w pierwszej kolejności zdejmują grill pojazdu a następnie demontują lub odcinają syreny. Następnie maskę pojazdu nakrywają czarną płachtą. Ma ona za zadanie osłonić światła pojazdu, gdy dochodzi do włamania. Do wnętrza pojazdu złodzieje dostają się po rozwierceniu zamka. Po otwarciu drzwi pojazdu włącza się alarm. Wcześniej podjęte działania mają zniwelować jego skutki. Odcięcie syren sprawia, że samochód nie wydaje dźwięków alarmu a nakryte czarną płachtą światła pojazdu podczas migania są praktycznie niewidoczne. Podczas pracy alarmu złodzieje pracują nad jego rozłączeniem za pomocą wcześniej przygotowanych narzędzi. Zajmuje im to zazwyczaj kilkanaście sekund. Następnie złodzieje przystępują do odpalenia samochodu. Jeśli działanie złodziei się powiedzie samochód zostaje skradziony. Co dość przerażające cała operacja zajmuje im około kilku minut.

Pisząc ten artykuł chcemy uczulić osoby postronne jak również samych właścicieli pojazdów, aby zwracały uwagę na zdjęte grille pojazdów a także nałożone na maskę płachty. Tego typu sytuacje szczególnie w nocy mogą świadczyć o tym, że ktoś właśnie chce ukraść auto. Podejmowanie jakichkolwiek działań na własną rękę może być niebezpieczne. Złodzieje są zorganizowani i pracują w grupie, co najmniej 3/4 osób. Można jednak dyskretnie powiadomić odpowiednie służby i tym samym przeszkodzić amatorom cudzej własności. Patrząc na skuteczne kradzieże BMW w ostatnim czasie nasz klient miał bardzo dużo szczęścia. Dodatkowo jego dociekliwość i chęć ustalenia sprawcy jak przypuszczał wandalizmu prawdopodobnie uratowała go przed kradzieżą, którą jak przypuszczamy złodzieje zrealizowaliby w kolejnych dniach.

Warto, więc przypomnieć, że kradzieże były są i będą a czasy, w których było ich znacznie mniej chyba się skończyły. Dlatego należy wzmożyć swoją czujność a także pomyśleć o profilaktyce. Pamiętajcie, że zabezpieczenie pojazdu nie musi być drogie. Są metody i tańsze i droższe, które warto zastosować w przypadku zarówno nieruchomości jak i tym bardziej ruchomości. Czy jest to samochód, łódź, przyczepka czy może rower nie ma to znaczenia, jeśli chcesz uniknąć kradzieży skontaktuj się z Biurem Detektywistycznym TRAP.

Zajmujemy się również poszukiwaniem skradzionego mienia w szczególności w Łodzi, jeśli jesteś ofiarą tego lub podobnego przestępstwa w woj. Łódzkim skontaktuj się z prywatnym detektywem w Łodzi.

DetektywiTrap.pl - Biuro Detektywistyczne Trap - Marcin Dalecki

Autor: Biuro detektywistyczne TRAP Biuro detektywistyczne Trap działa na podstawie licencji detektywa nr. 0002155 oraz na podstawie wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerem RD-126/2017